Співзалежність

sozalejnistСозалежність(співзалежність) - явище, яке вперше було виявлено при взаємодії тих, хто залежить від алкоголізму (залежний) і поведінкою тих, хто піклується про них (рятівники, вони ж созалежні).

Не так давно психологи звернули увагу на схожість співзалежних з сімей алкоголіків з тими, хто просто піклується про людей, які страждають компульсивними і іншими психічними розладами. До числа «співзалежних» стали зараховувати все більша і більша кількість людей. В даний час практично всі, хто так чи інакше проявляє турботу про інших вважаютюся співзалежними. Чи варто говорити, що суперечки про те, чи є співзалежність психологічним розладом, не згасають до согоднішнього дня.

Поведінка співзалежних проявляється у понад-опікою, взяття на себе повної відповідальності за фінансове та емоційне благополуччя іншого, брехня і приховуванні від оточуючих негативних наслідків поведінки залежного з метою продовжувати залишатися в стосунках з ним. У довгостроковій перспективі рятівники стають повністю відповідальними за своїх партнерів, а їх власне психічне і фізичне здоров'я розпадається. Також вважається, що у «любителів допомагати» є серйозні проблеми з самоконтролем.

Багато хто з нас виросли в дисфункціональних сім'ях, ми навчаємося співзалежній поведінці з дитинства, через підпорядкування і наслідування залежним батькам або членам сім'ї. Діти алкоголіків чи наркоманів найчастіше мають співзалежні установки і моделі поведінки, але, в загалому, будь-яке тривале підпорядкування батькові або члену сім'ї з компульсивним, залежним або психічним розладом може привести до розвитку співзалежності. У деяких людей дитинство і минуле були безхмарними, але вже в дорослому житті вони можуть вступити в стосунки з залежним партнером. Тривалі відносини з залежним можуть привести до співзалежності.

Поведінка співзалежних - це вид адаптації, метою якої є задоволення своїх потреб через турботу про тих, хто з якихось причин не в змозі подбати про себе сам. У міру того як роль рятівника прогресує, співзалежний забуває про свої власні потреби і проблеми. В результаті, навіть якщо відбувається фізичний розрив з залежною людиною, співзалежні переносять вірус своєї «хвороби» на майбутні відносини.

Другие материалы в этой категории: « Детоксикація Групи самодопомоги »

Зворотнiй зв'язок

Вiдправте ваше повiдомлення

Нашi контакти

Нацiональна Гаряча Лiнiя України
вул. Анрi Барбюса, 58/1
Київ, Україна 02021
телефон: 0(800)507-703Соцiальнi мережi