Групи самодопомоги

Вибір групи самодопомоги для залежних. Адреси та розклад зібрань для нарко,алко-залежних

grupi samodopomogiГрупи самодопомоги - основа лікувальної субкультури для людей з різними видами залежностей (від алкоголю, наркотиків, азартних ігор та ін.). Ці групи є результатом добровільного об'єднання самих пацієнтів, що страждають залежністю, з метою допомогти собі та іншим подолати хворобливий потяг і стати на шлях одужання. Ці групи широко доступні, безкоштовні для їх учасників і орієнтовані на активну роботу над собою самої людини. Єдина умова участі - це щире бажання кинути пити (вживати наркотики, відмовитися від участі в азартних іграх, контролю над іншими людьми і т. д.). Групи самодопомоги забезпечують структуру і підтримку, зменшують стигматизацію і дають надію, так як учасники на живому прикладі одужання інших залежних бачать і переконуються, що вони можуть відновитися і отримати допомогу.

Для одужання від залежностей в цих групах використовується методика і основні принципи співтовариства Анонімних Алкоголіків, чинного більш ніж в 150 країнах світу і об'єднує в даний час мільйони людей. Перше співтовариство Анонімних Алкоголіків (АА) з'явилося в 1935 році і поклало початок величезної роботи над програмою подолання алкоголізму і, згодом, інших видів залежностей. У цій програмі під назвою «12 кроків» вперше була зроблена спроба усвідомити залежність від хімічних речовин або інші форми патологічної залежності, як хворобу, а одужання від залежності - в ширшому сенсі - як духовний розвиток людини.

При такому підході до однієї мети - одужання - обєднують зусилля ті, хто вважає залежність просто формою розбещеності, безвілля, аморальності, і ті, хто усвідомлює біо-психо-соціальне коріння цієї хвороби, що паралізує людину, її життя і соціальне оточення. Програма передбачає тривалу і безперервну участь людини в реабілітаційному процесі. Працюючи над подоланням своєї залежності в групах самодопомоги, залежні змінюють не тільки стиль своєї поведінки, але і систему своїх поглядів і переконань.

Другие материалы в этой категории: « Співзалежність Психологічна підтримка »

Зворотнiй зв'язок

Вiдправте ваше повiдомлення

Нашi контакти

Нацiональна Гаряча Лiнiя України
вул. Анрi Барбюса, 58/1
Київ, Україна 02021
телефон: 0(800)507-703Соцiальнi мережi