Інформація

Інформація

Вторник, 05 апреля 2016 00:00

Психологічна підтримка

Автор

Цілодобова консультація психолога з питань наркоманiї та алкоголiзму

psixologХвороба залежність - це хвороба почуттів і емоцій. Особливо ефективним в роботі з залежними та їх рідними стає робота психолога, спрямована на психокорекцію особистості його психо-емоційного стану та сприяння його поліпшення якості життя. Психолог допомагає людині виявити ознаки які заважають йому і не сприяють одужанню. Також разом з клієнтом знаходять вихід з ситуації, що склалася. На телефоні нашої гарячої лінії працюють цілодобово кваліфіковані психологи які надають допомогу у ваших проблемах.

Вторник, 05 апреля 2016 00:00

Групи самодопомоги

Автор

Вибір групи самодопомоги для залежних. Адреси та розклад зібрань для нарко,алко-залежних

grupi samodopomogiГрупи самодопомоги - основа лікувальної субкультури для людей з різними видами залежностей (від алкоголю, наркотиків, азартних ігор та ін.). Ці групи є результатом добровільного об'єднання самих пацієнтів, що страждають залежністю, з метою допомогти собі та іншим подолати хворобливий потяг і стати на шлях одужання. Ці групи широко доступні, безкоштовні для їх учасників і орієнтовані на активну роботу над собою самої людини. Єдина умова участі - це щире бажання кинути пити (вживати наркотики, відмовитися від участі в азартних іграх, контролю над іншими людьми і т. д.). Групи самодопомоги забезпечують структуру і підтримку, зменшують стигматизацію і дають надію, так як учасники на живому прикладі одужання інших залежних бачать і переконуються, що вони можуть відновитися і отримати допомогу.

Для одужання від залежностей в цих групах використовується методика і основні принципи співтовариства Анонімних Алкоголіків, чинного більш ніж в 150 країнах світу і об'єднує в даний час мільйони людей. Перше співтовариство Анонімних Алкоголіків (АА) з'явилося в 1935 році і поклало початок величезної роботи над програмою подолання алкоголізму і, згодом, інших видів залежностей. У цій програмі під назвою «12 кроків» вперше була зроблена спроба усвідомити залежність від хімічних речовин або інші форми патологічної залежності, як хворобу, а одужання від залежності - в ширшому сенсі - як духовний розвиток людини.

При такому підході до однієї мети - одужання - обєднують зусилля ті, хто вважає залежність просто формою розбещеності, безвілля, аморальності, і ті, хто усвідомлює біо-психо-соціальне коріння цієї хвороби, що паралізує людину, її життя і соціальне оточення. Програма передбачає тривалу і безперервну участь людини в реабілітаційному процесі. Працюючи над подоланням своєї залежності в групах самодопомоги, залежні змінюють не тільки стиль своєї поведінки, але і систему своїх поглядів і переконань.

Вторник, 05 апреля 2016 00:00

Співзалежність

Автор

sozalejnistСозалежність(співзалежність) - явище, яке вперше було виявлено при взаємодії тих, хто залежить від алкоголізму (залежний) і поведінкою тих, хто піклується про них (рятівники, вони ж созалежні).

Не так давно психологи звернули увагу на схожість співзалежних з сімей алкоголіків з тими, хто просто піклується про людей, які страждають компульсивними і іншими психічними розладами. До числа «співзалежних» стали зараховувати все більша і більша кількість людей. В даний час практично всі, хто так чи інакше проявляє турботу про інших вважаютюся співзалежними. Чи варто говорити, що суперечки про те, чи є співзалежність психологічним розладом, не згасають до согоднішнього дня.

Поведінка співзалежних проявляється у понад-опікою, взяття на себе повної відповідальності за фінансове та емоційне благополуччя іншого, брехня і приховуванні від оточуючих негативних наслідків поведінки залежного з метою продовжувати залишатися в стосунках з ним. У довгостроковій перспективі рятівники стають повністю відповідальними за своїх партнерів, а їх власне психічне і фізичне здоров'я розпадається. Також вважається, що у «любителів допомагати» є серйозні проблеми з самоконтролем.

Багато хто з нас виросли в дисфункціональних сім'ях, ми навчаємося співзалежній поведінці з дитинства, через підпорядкування і наслідування залежним батькам або членам сім'ї. Діти алкоголіків чи наркоманів найчастіше мають співзалежні установки і моделі поведінки, але, в загалому, будь-яке тривале підпорядкування батькові або члену сім'ї з компульсивним, залежним або психічним розладом може привести до розвитку співзалежності. У деяких людей дитинство і минуле були безхмарними, але вже в дорослому житті вони можуть вступити в стосунки з залежним партнером. Тривалі відносини з залежним можуть привести до співзалежності.

Поведінка співзалежних - це вид адаптації, метою якої є задоволення своїх потреб через турботу про тих, хто з якихось причин не в змозі подбати про себе сам. У міру того як роль рятівника прогресує, співзалежний забуває про свої власні потреби і проблеми. В результаті, навіть якщо відбувається фізичний розрив з залежною людиною, співзалежні переносять вірус своєї «хвороби» на майбутні відносини.

Вторник, 05 апреля 2016 00:00

Детоксикація

Автор

Консультації з проходження детоксикації. Вибір безкоштовного чи платного детоксу

detoksikaziyaДетоксикація - це комплекс заходів, направлених на очистку організма від продуктів розпаду наркотичних речовин і вивести їх метаболіти якомога швидше. Незважаючи на однозначно позитивний вплив на організм, який надає ця процедура, виконуватися вона повинна надзвичайно обережно і тільки кваліфікованими лікарями. Наркологічна клініка - це оптимальний медичний заклад для проведення детокс-програм. Вся справа в тому, що разом з метаболітами з організму пацієнта виводиться і сам наркотик, що неминуче наближає стан ломки.

Ломка - це надзвичайно хворобливий прояв абстинентного синдрому, який характеризується болями, галюцинаціями, судорожним станом, глибокою депресією. Іноді цей стан посилюється до критичного і може привести до смерті пацієнта. Наркологічний центр, як медичний заклад з відповідною ліцензією, має широкі можливості купіювати абстинентний синдром медикаментозно і таким чином полегшувати стан ломки. Наступним кроком має бути психологічна допомога наркозалежному. На цьому етапі складаються індивідуальні програми, в тому числі і з медикаментозною підтримкою, які спрямовані на якомога більш довгий час утримування пацієнта від вживання наркотику.

Понедельник, 04 апреля 2016 00:00

Алкоголізм

Автор

Консультації з питань алкоголiзму. Реабiлiтацiя та адаптацiя алко-залежних

alkogolizm1Існує досить багато визначень алкоголізму, але те, що алкоголізм - це хвороба, відомо всім. Виділяють три групи причин алкоголізму: фізіологічні, соціальні і психологічні.

До фізіологічних причин відноситься, перш за все, спадкова схильність до алкоголізму. Соціальні причини алкоголізму тісно пов'язані з психологічними. Психологічні причини алкоголізму залежать від характеру людини, його розумових здібностей, від уміння пристосовуватися до складних життєвих ситуацій. Зневіра, страх, тривоги підштовхують людину до пияцтва. Алкоголізм у багатьох випадках - це складна хвороба, яка вимагає комплексного підходу для повного лікування хворого. У недалекому минулому лікувати алкоголізм намагалися у всіляких ЛТП (лікувально-трудових профілакторіях), відправляли жити за «сто перший кілометр», але такий підхід, очевидно, не міг принести очікуваних результатів. Згодом послідувала антиалкогольна кампанія на державному рівні, втім, влада різних країн неодноразово намагалися боротися з масовим алкоголізмом своїх громадян заборонними методами. А в деяких країнах (наприклад, у Фінляндії) «сухий закон» зберігається до цих пір. Разом з тим, практично у всіх народів існують усталені традиції, «ритуали» і правила, так чи інакше регламентують вживання алкоголю з різних приводів. При цьому більшість цих правил ні в якій мірі не заохочують пияцтво як таке. В ході людської історії у багатьох народів склалися національні алкогольні традиції - неписані закони, що встановлюють, коли можна і потрібно пити - по суті алкоголь є невід'ємною частиною людської культури. Він здатний змінювати душевний стан людини, давати йому відчуття заспокоєння, розслаблення, комфорту, усувати стримуючий початок і т.д. Зараз, на думку дослідників, алкогольні напої вживає більше 90 відсотків дорослого населення більшості високорозвинених країн, зловживає же алкоголем значно менше - від 20 до 40 відсотків (за різними джерелами), а страждає на алкоголізм в середньому 4-5 відсотків. В результаті сучасна медицина прийшла до того, що алкоголізм - це не тільки захворювання, але і соціальне явище, справитися з яким далеко не так просто.

Проте, існує досить багато медичних центрів і спеціалізованих клінік, які з успіхом застосовують різні методи лікування хворих на алкоголізм. Однак, без допомоги родичів і близьких пацієнта тут не обійтися. А в деяких випадках варто задуматися і про зміну всього, що оточує хворого - роботи, кола спілкування і місця проживання.

Як відбувається сп'яніння?
Алкоголь (етанол) починає надходити в кров уже через кілька хвилин після його вживання і організм відразу ж починає переробляти його в інші хімічні речовини. У цьому процесі беруть участь шлунок, печінку і некотрие тканини нашого організму, що володіють специфічними ферментами. Проте всім відомо, що основним органом, відповідальний за переробку етанолу все ж є печінку, яка за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази здатна досить швидко переробляти його в альдегід оцтової кислоти (ацетальдегід). Виходить речовина дуже токсична для нашого організму - від нього страждають і клітини головного мозку, і клітини печінки, а також багато інших органів і систем. 

На наступному етапі відбувається переробка ацетальдегіду в оцтову кислоту, яка сама по собі вже зовсім не токсична і бере участь у багатьох хімічних реакціях, що протікають в організмі людини. При цьому треба розуміти, що швидкість цих реакцій залежить від індивідуальних особливостей, статі і віку людини. Якщо ж людина зловживає алкоголем, то рано чи пізно обмін речовин порушується, що призводить до змін і «перекосів» в роботі органів і систем, до порушення хімічних процесів в організмі хворого - запускається коло патологічних процесів впливають один на одного. І розірвати це порочне коло буває не тільки складно, але в запущених випадках і неможливо.

Проникнення алкоголю до клітин лобової частки кори розкріпачує емоції людини, з'являються радість, сміх, легкість у судженнях. Якщо людина продовжує вживання алкоголю, то поступово зникає контроль над нижчими відділами головного мозку - втрачається стриманість, соромливість, він говорить і робить те, що, ймовірно, не сказав би і не зробив будучи тверезим. Кожна нова порція спиртного усе більше паралізує вищі нервові центри не дозволяючи втручатися в діяльність нижчих відділів мозку: порушується координація рухів, наприклад, рух очей (предмети починають двоїтися), з'являється незграбна хитка хода.

Відомо, що порушення роботи нервової системи напряму пов'язані з концентрацією алкоголю в крові людини. Коли кількість алкоголю складає 0,04-0,05 відсотка, вимикається кора головного мозку, людина втрачає контроль над собою, втрачає здатність розумно міркувати. При концентрації алкоголю в крові 0,1 відсотка пригнічуються більш глибокі відділи головного мозку, що контролюють рухи. Рухи людини стають невпевненими і супроводжуються безпричинною радістю, пожвавленням, метушливістю. Однак у 15 відсотків людей алкоголь може викликати зневіру, бажання заснути. У міру збільшення вмісту алкоголю в крові послабляється здатність людини до слухових і зорових сприйняттів, притупляється швидкість рухових реакцій. Концентрація алкоголю, що складає 0,2 відсотка, впливає на області мозку, що контролюють емоційне поводження людини. При цьому пробуджуються низинні інстинкти, з'являється раптова агресивність. Коли концентрація алкоголю в крові досягає 0,3 відсотка, людина хоча і знаходиться у свідомості, але вже не розуміє того, що бачить і чує. Цей стан ще називають алкогольним отупінням. Концентрація алкоголю в крові 0,4 проценти веде до утрати свідомості. Людина засипає, подих її стає нерівним, може відбутися мимовільне спорожнення сечового міхура. При концентрації алкоголю в крові 0,6-0,7 відсотка нерідким результатом є смерть.

Алкоголіку властиво те, що ми називаємо запоєм, коли опохмелення плавно переростає у вечірню п'янку і так протягом багатьох днів і тижнів. Нерідко виведення з запою можливо лише за допомогою фахівця. Замість опохмеления фахівці рекомендують негайно викликати лікаря. В такому стані п'ють люди часто самі просять про допомогу, особливо коли їх рве від будь-яких доз алкоголю і вони виснажені власним запоєм. Існує також ряд прийомів екстреної допомоги, які можна застосувати до приїзду лікаря. Наступ залежності від алкоголю відбувається поступово, протягом декількох років, і майже завжди непомітно для людини. Тей хто страждає на алкоголізм, як правило, не усвідомлює діагнозу не тільки в початковому періоді, а й на всьому протязі хвороби аж до її сумного результату.

Наслідки алкоголізму
Алкоголь має на організм людини сильну токсичну (отруйну) дію. Він порушує обмін речовин, знижує опірність до інфекцій, вражає практично всі органи, особливо печінку, мозок, серце, нирки, залози внутрішньої секреції (в тому числі і статеві), передчасно старить людину. На молодий, незміцнілий організм він діє сильніше. У випивають чоловіків уражаються статеві залози, зменшується вироблення сперматозоїдів, відзначаються різні порушення сексуального життя, аж до розвитку імпотенції. Алкоголь, що є отрутою для будь-якої живої клітини, знижує активність, рухливість сперматозоїдів, ламає, спотворює їх спадкову структуру. Давно було помічено, що вживання вина молодими чоловіками може призводити до народження неповноцінних дітей. Довгий час вважалося, що винна в усьому майбутня мати, і тому заборони вживати вино розповсюджувалися переважно на жінок. У Стародавньому Римі та Стародавній Індії був період, коли дівчата і жінки не мали права з цієї причини приймати взагалі алкогольні напої. Батьки сімейств довго залишалися в стороні, однак зараз доведено, що наслідки від алкоголізму батьків також негативно позначаються на їх ще ненароджених дітей. Алкоголь взаємодіє майже з усіма лікарськими препаратами, і в переважній більшості випадків це завдає величезної шкоди організму, аж до летального результату. Наприклад, одночасний прийом ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) і алкоголю може призвести до виразки шлунка і виникнення кровотечі. Прийом ненаркотичних анальгетиків (анальгін, амідопірин, парацетамол, індометацин, ібупрофен) разом зі спиртними напоями призводить до тахікардії, появі млявості, шуму у вухах. Крім того, алкоголь посилює алергічні реакції при прийомі будь-яких лікарських препаратів. Класичним проявом хронічного отруєння алкоголем є цироз печінки, ускладненням якого, наприклад, є рак печінки. Крім цирозу, в алкоголіків часто розвивається виразка шлунка, психози, схожі на епілепсію судомні напади, постійні розлади пам'яті, зниження інтелекту, поліневрити. При тривалому вживанні алкоголю відбувається поступове руйнування психіки, деградація особистості, зникають всі бажання, крім одного - негайно випити ще і ще. Для алкоголізму також характерно таке явище, як біла гарячка. Це гострий психоз, що виникає після виходу з тривалого запою. Його найбільш яскравий прояв - галюцинації. У такому стані людина стає небезпечний і для себе, і для оточуючих, а тому підлягає негайній госпіталізації.

Лікування алкоголізму
Прийом алкоголю, як і будь-якого іншого наркотичної речовини, важко, але піддається лікуванню. Але на відміну від тютюну, і тим більше від наркотиків, алкоголізм на ранній стадії можна вилікувати, маючи для цього лише сильне бажання. Спочатку у людини формується саме психологічна залежність, яка потім може перерости в фізіологічну. Допомога в лікуванні хворих на алкоголізм включає в себе повну відмову від алкоголю, очищення організму від скупчилися шкідливих речовин, психологічну допомогу та реабілітацію. Реабілітація від алкоголізму має на увазі період безалкогольної адаптації людини до вільної від прийому алкоголю життя, повернення до незалежних від алкогольної ейфорії задоволень в житті. Тривалість або термін реабілітації, багато в чому залежить від ступеня вираженості захворювання на алкоголізм, психічної і психологічної алкогольної залежності. Чим раніше людина прийшла до рішення лікуватися від алкоголізму, тим простіше буде зупинити його подальший розвиток. Головне: якщо ви бачите, що втягується в кошмарний коло алкогольної залежності - задумайтеся, а чи варто чарки спиртного все ваше життя. Якщо ж у вас не вийшло зупинитися вчасно - не втрачайте надії, спробуйте повернутися до нормального життя. Зараз існує досить велика кількість надійних способів лікування алкоголізму для таких людей страждають цією залежністю. Варто пам'ятати, що тільки лікарі спеціалізованих клінік знають як і чим лікувати від алкоголізму і завжди прийдуть до вас на допомогу.

Понедельник, 04 апреля 2016 00:00

Спонсорам та грантодавцям

Автор
Воскресенье, 03 апреля 2016 00:00

Наркоманія

Автор


Консультації з питань наркозалежності.
 Допомога у виборі реабілітаційного центру для наркоманів

narkomaniya

Наркоманія - це захворювання, яке проявляється в сильному потязі до вживання наркотиків. На жаль, з кожним роком наркоманія серед людства все більше і більше поширюється. Тільки в Україні кожного третього громадянина зачіпає наркоманія, яка за один день забирає безліч людських життів, серед яких є цінні члени суспільства, які могли б внести неоціненний вклад у розвиток цього суспільства.


Саме сумне те, що наркоманія заполонила підлітків - наше майбутнє і нашу надію. Наркоманія перешкоджає самовдосконаленню підлітків і їх навчанні в школах та інших навчальних закладах. Наркоманія спричиняє підліткову злочинність, так як у нічим незайнятих підлітків від неробства з'являються думки злочинного характеру, такі як злодійство і розбій. А скільки їх через цей смертельно небезпечний потяг під назвою наркоманія перебувають в місцях позбавлення волі! Так що щоб уникнути всього того негативного, що дає наркоманія, необхідно стежити за своїми дітьми і їх оточенням.
Наркоманія - це шлях до злочину, пов'язаних з вживанням наркотиків. Ці злочини пов'язані з нанесенням шкоди оточуючим з метою вилучення власної вигоди, в той же час - наркотик сам по собі є злом. Люди, яких торкнулася наркоманія, можуть бути потенційними злочинцями. Наркомани - це люди, які вживають наркотики і відчувають до них залежність. Наркомани, наркотики, залежність - все це і є наркоманія!

Наркоманія і залежність
Залежності бувають різними, але залежність, яку створює наркоманія дійсно складна. Наркоманія насамперед дає психічну залежність, тобто душевну, тож пов'язану з розумом. Якщо фізична залежність (пов'язана з тілом і з його відчуттями) швидко відпускає, то психічна - практично невиліковна. Наркоманія робить людей рабами наркотичних речовин. Наркотики в свою чергу є отрутою, яка в малих дозах викликає залежність і так зване почуття кайфу, а в великих дозах- смерть. Поширення та зберігання наркотиків переслідується законом, а це значить, що наркоманія створює потенційних злочинців. Люди, яких торкнулася наркоманія, а також залежні від наркотиків люди, крім вживання наркотичних засобів, можуть вдатися до крадіжки, вбивств і обману заради дози. Це ще один привід вважати, що наркоманія - це шлях до злочину.

Наркоманія має кілька стадій
На першій стадії наркоманія викликає у людини психічну залежність, яка з'являється вже після одного вживання. Коли людина вживає наркотики 1-2 місяці у нього, крім психічної, з'являється фізична залежність. На другій стадії наркоманія значно відрізняється від першої стадії. Тут вже наркоманія перетворюється в систематичне вживання, при якому людина заради дози може піти на різного роду злочини. Це може бути крадіжка, афера, розбій. На третій стадії наркоманія найнебезпечніша, ця стадія починається після трьох років систематичного вживання. Тут людина практично не контролює себе і своє оточення. Наркоманія створює у нього розумовий механізм, який працює виключно з однією метою - знайти наркотик і швидше вжити його. В основному людина не замислюється, де і яким чином йому взяти наркотик. Наркоманія - це складне захворювання, яке, як виявляється, можна лікувати. 

На телефоні гарячої лінії можна отримати консультації з питань лікування та реабілітації наркоманії в Україні

Зворотнiй зв'язок

Вiдправте ваше повiдомлення

Нашi контакти

Нацiональна Гаряча Лiнiя України
вул. Анрi Барбюса, 58/1
Київ, Україна 02021
телефон: 0(800)507-703



Соцiальнi мережi